Sztuka współczesna dla najmłodszych

poniedziałek 22 lutego 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 27 lutego 2021
Gdzie: Katowice
Czy sztuka współczesna może zachwycić dzieci? Jak artyści zmierzyli się z nowym, doświadczonym pandemią światem? O tym przekonacie się oglądając wystawę „sztuka_w_galerii”. W najbliższą sobotę oprowadzanie kuratorskie.

Wystawa „sztuka_w_galerii” jest kontynuacją projektu „sztuka_w_przestrzeni” realizowanego w 2020 roku w katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Projekt powstał podczas pandemii i wywołanego nią chaosu. W nowatorski sposób połączył literaturę ze sztukami plastycznymi, oraz „zburzył” ściany galerii i wdarł się na opanowaną do tej pory przez reklamy, przestrzeń miejskich, wielkoformatowych ekranów. Teraz ci sami artyści pokazują swoje dzieła w przynależnej im zwyczajowo galerii. Jak zaistnieją w nowej, przeobrażonej rzeczywistości, chociaż w starych i znanych im od dawna przestrzeniach?

Tego dowiecie się wybierając się do Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach (aleja Wojciecha Korfantego 6). 27 lutego w godz. 10-11 odbędzie się oprowadzanie dla dzieci i rodziców. Obowiązują zgłoszenia pod adresem: promocja@bwa.katowice.pl do 26 lutego do godz. 16. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.  Wystawę będzie można oglądać do 28 marca.  Bilet normalny - 5,50 zł, bilet ulgowy - 3 zł.

 

Kategoria: Wydarzenia