Święto Kobiet w kinie

środa 3 marca 2021
Kiedy: 
  • sobota 6 marca 2021 - poniedziałek 8 marca 2021
Tegoroczny Dzień Kobiet w kinach Silesia Film to 3 dni świętowania, kilkanaście filmów – w tym pokazy premierowe i przedpremierowe oraz specjalne wydarzenia towarzyszące. Zerknijcie na repertuar.

Filmowe świętowanie Dnia Kobiet rozpocznie się już 6 marca. W katowickim Kinie Kosmos odbędzie się pod hasłem „Oglądaj filmy reżyserek, czytaj krytyczki filmowe”. W dniach 6-8 marca na każdym seansie widzów przywita z ekranu prelegentka, która zaprosi do czytania, oglądania, słuchania i śledzenia aktywności krytyczek filmowych. Po ich zapowiedziach na ekranie będzie można zobaczyć filmy wyreżyserowane przez kobiety m.in. „W co grają ludzie” Jenni Toivoniemi, „Szarlatana” Agnieszki Holland czy też „Slalom” Charlène Favier. Miłośnicy klasyki podczas poniedziałkowego seansu w ramach cyklu Retro Kino zobaczą film z 1936 roku „Ada, to nie wypada”.

Dzień Kobiet z Madsem Mikkelsenem

7 marca w Kinie Światowid będzie można zobaczyć jednego z najbardziej popularnych obecnie aktorów – Madsa Mikkelsena w filmach: „Jeźdźcy sprawiedliwości” i „Na rauszu”. 8 marca kino odda głos kobietom – reżyserkom. Widzowie zobaczą dwa dokumenty z repertuaru Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity: „Kobietę” i „Cała przyjemność po stronie kobiet”

Muzyka na żywo i przebój z Sundance

W Dzień Kobiet katowickie Rialto pokaże hit ostatniego festiwalu w Sundance, inteligentną i przebojową komedię „Palm Springs”. Poniedziałkowy wieczór w Kinoteatrze Rialto będzie można spędzić nie tylko w towarzystwie świetnego filmu, ale również dawki muzycznych emocji. Przed seansem wystąpi jazzowy duet: wokalistka Marta Fedyniszyn i pianista Kajetan Borowski. Muzycy zaprezentują minirecital piosenek filmowych we własnych aranżacjach. Start wydarzenia o godz. 20.15.

Babski Comber

W żywieckim Kinie Janosik filmowy Dzień Kobiet to tradycyjnie Babski Comber. Tym razem, z uwagi na trudną sytuację i ograniczenia, przyjmie formułę nieco uproszczoną. Widzowie zobaczą francuską komedię Daniela Cohena „Małe szczęścia”. Film zobaczą również widzowie raciborskiego Kina Bałtyk.

Szczegółowe informacje o seansach i filmowych wydarzeniach można znaleźć na stronie Filmowa.net oraz na stronach kin. Bilety do nabycia w kasach kin oraz na Filmowa.net.

Przypominamy, że seanse nadal odbywają się w reżimie sanitarnym. W kinie obowiązuje zachowanie dystansu, zasłanianie nosa i ust maseczką oraz limit 50 proc. miejsc na widowni.

Kategoria: Wydarzenia