Spotkanie z fizyką i wynalazkami

czwartek 4 marca 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • środa 10 marca 2021
Gdzie: Tychy
Ekipa Szalonych Naukowców zaprezentuje najmłodszym przebojową listę 10 wynalazków, dzięki którym żyje się wygodniej, bezpieczniej i weselej. Nie zabraknie odjazdowych i wystrzałowych eksperymentów. Wstęp jest bezpłatny.

Spotkanie będzie przebiegać w konwencji radiowej listy przebojów. Na scenie Ekipa Szalonych Naukowców Pana Korka zaprezentuje 10 wybranych wynalazków m.in. teczkę, przekładnię mimośrodową, silnik odrzutowy, poduszkowiec czy też śrubę Archimedesa. Uczestnicy poznają zasadę działania oraz przetestują funkcjonalność wynalazków wykonując różne zaskakujące, odjazdowe i wystrzałowe eksperymenty. Na zakończenie wykładu, za pomocą decybelomierza przeprowadzone będzie głosowanie, które wyłoni zwycięzcę Przebojowej Listy Wynalazków.

Wykład z Panem Korkiem odbędzie się 10 marca o godz. 17 (1 grupa) i godz. 18.30 w Klubie Urbanowice Miejskiego Centrum Kultury w Tychach (ul. Przejazdowa 8). Udział jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy: e-mail: urbanowice@mck.tychy.pl, tel. 726 261 375. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia