Bieg Kolorowej Skarpety – dla dzieci z zespołem Downa

piątek 12 marca 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 20 marca 2021
Gdzie: Katowice
Rozpoczęły się zapisy na IV Bieg Kolorowej Skarpety. Do pokonania będzie dystans 3,21 km. Liczba nie jest przypadkowa - zespół Downa to dodatkowy trzeci chromosom w 21. parze. Trasę można pokonać biegiem, marszem lub spacerem.

Już 20 marca z okazji przypadającego pierwszego dnia wiosny Światowego Dnia Zespołu Downa odbędzie się IV Bieg Kolorowej Skarpety. Ideą wydarzenia jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy i akceptacji osób z zespołem Downa. Organizatorem biegu jest Fundacja Arka Noego.

Chromosom miłości

Zespół Downa to inaczej trisomia 21. pary chromosomów. - Dodatkowy chromosom jest nazywany chromosomem miłości, ponieważ osoby nim obdarzone podchodzą do wszystkich z ogromnym zaufaniem, oddaniem i radością – mówi Magdalena Skorupa-Grajner, prezes Fundacji Arka Noego.

Konkursy, rozgrzewka i kiermasz

Trasę biegu można pokonać biegiem, marszem lub spacerem. Start i meta zlokalizowane będą przy Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej Arka Noego. Leśnymi ścieżkami Panewnik i Ligoty uczestnicy dotrą do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Bieg poprzedzą konkursy i rozgrzewka. Przy szkole odbędzie się również kiermasz z pracami uczniów NSPP Arka Noego.

Zapisy

Zgłoszenia przyjmowane są na maila: promocja@fundacjaarkanoego.pl. W tytule należy wpisać „Bieg Kolorowej Skarpety”, a w treści: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy uczestnika (w przypadku braku otrzymania zwrotnego maila z potwierdzeniem rejestracji organizatorzy poproszą o ponowne wysłanie maila zgłoszeniowego). Pakiety startowe w cenie 50 zł będą wydawane w dniu biegu po okazaniu dowodu wpłaty darowizny na konto (ING Bank Śląski: 59 1050 1243 1000 0090 3022 4373). Jeden pakiet przewidziany jest dla jednego biegacza. Istnieje możliwości kupna pakietu w dniu startu w biurze zawodów, które będzie działać od godz. 9.

Bieg Kolorowej Skarpetki odbędzie się 20 marca o godz. 10. Wydarzenie przeznaczone jest dla osób dorosłych (za bezpieczeństwo dzieci w czasie biegu odpowiadają opiekunowie). Całe wydarzenie odbędzie się z z zachowaniem reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa.

Kategoria: Wydarzenia