Naucz się robić batikowe pisanki

czwartek 18 marca 2021
  • fot. mat. Muzeum w Gliwicach
    fot. mat. Muzeum w Gliwicach
Kiedy: 
  • sobota 27 marca 2021
Gdzie: Internet
Jak stworzyć, przy pomocy wosku i barwników, oszałamiające pisanki? O tym przekonacie się na zajęciach z Joachimem Orłowskim – wielokrotnie nagradzanym twórcą ludowym związanym ze Śląskiem. Liczba miejsc jest ograniczona.

Batik jest znaną od wieków techniką malarską, w której przy pomocy wosku i barwników, uzyskuje się oszałamiające efekty kolorystyczne, na przykład na tkaninie. Nie każdy jednak wie, że technikę tę można również zastosować przy ozdabianiu jajek wielkanocnych. W jej tajniki uczestników warsztatów wprowadzi Joachim Orłowski – twórca ludowy. Zajęcia skierowane są do dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, młodzieży oraz dorosłych.

Warsztaty, których organizatorem jest Muzeum w Gliwicach, odbędą się 27 marca on-line, na platformie ZOOM. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 783 560 006. Muzeum zapewnia pakiet materiałów (pisak do wosku, podgrzewacz, wosk pszczeli), które będzie można odbierać w Willi Caro od 23 marca. Uczestnicy we własnym zakresie muszą przygotować jajko ugotowane na twardo lub wydmuszkę, kartkę papieru oraz ołówek.

Kategoria: Wydarzenia