Gratka dla fanów kolejek

piątek 30 kwietnia 2021
  • fot. archiwum zdjęć na Fb SGKW Bytom
    fot. archiwum zdjęć na Fb SGKW Bytom
  • fot. archiwum zdjęć na Fb SGKW Bytom
    fot. archiwum zdjęć na Fb SGKW Bytom
Kiedy: 
  • niedziela 2 maja 2021 - niedziela 30 maja 2021
Kolejną ciekawą majówkową propozycją jest przejażdżka najstarsza czynną koleją wąskotorową na świecie. Dodatkowo będzie można zwiedzić stację i spotkać się oko w oko z parowozem. Zerknijcie na rozkład jazdy.

Kolej Wąskotorowa to jedna z ciekawszych atrakcji Górnego Śląska. Jeździ nieprzerwanie od 1853 roku, dzięki czemu jest najstarszą czynnie działającą wąskotorówką na świecie. Dzięki niej turyści mogą wygodnie dostać się nad Zalew Nakło-Chechło oraz do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Majówkowa jazda

W majówkę wąskotorówka zabierze swoich pasażerów na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Dodatkowo będzie można zobaczyć stację Bytom Karb, gdzie znajdują się m.in. zabytkowy tabor kolejowy, unikatowe i czynne mechanicznie urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Najmłodszym z pewnością spodoba się parowóz.

Terminy kursowania wąskotorówki to 2, 9, 16, 23 i 30 maja. Bilety w cenie 20 zł – normalny, 15 zł- ulgowy można zakupić w serwisie goout.pl, na stacji Bytom Karb Wąskotorowy (ul Reja) po uprzednim umówieniu się pod numerem tel. 666 904 142 lub na peronie na przystanku Bytom Wąskotorowy (w przypadku wolnych miejsc). Dzieci do lat 4 podróżują za darmo. Cena biletu zawiera przejazd tam i z powrotem (Bytom-Tarnowskie Góry). Rozkład jazdy znajdziecie na profilu na Fb Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych SGKW Bytom.

Kategoria: Wydarzenia