Spodek w Twoim filmie

piątek 30 kwietnia 2021
  • fot. Wojciech Radwański
    fot. Wojciech Radwański
  • fot. archiwum Spodka
    fot. archiwum Spodka
Kiedy: 
  • piątek 30 kwietnia 2021 - niedziela 30 maja 2021
Gdzie: Katowice
Z okazji 50. urodzin katowickiego Spodka Filmoteka Śląska w Katowicach ogłasza specjalną akcję zbierania filmów, w których pojawia się ten najbardziej rozpoznawalny obiekt Katowic.

Jeśli posiadacie w swoich domowych archiwach filmy ze Spodkiem w roli głównej, drugoplanowej czy epizodycznej, filmy z wydarzeń, imprez, koncertów, które się tam odbywały – przynieście je do Filmoteki Śląskiej, przy ul. Sokolskiej 66 w Katowicach. Filmy w formatach 8 mm, super 8 i 16 mm oraz VHS przyjmowane będą do 30 maja.

Prezentacja w Kinie Kosmos

Przekazane filmy – za zgodą właścicieli – zostaną zaprezentowane w Kinie Kosmos podczas organizowanych przez Instytucję Filmową Silesia Film w Katowicach wydarzeń: „Film i miasto” i/lub podczas kolejnej edycji Home Movie Day. Konserwatorzy z Filmoteki Śląskiej zadbają o przygotowanie taśmy filmowej do projekcji na dużym ekranie.

Regulamin akcji „Ratujmy filmy!”, w ramach której odbywa się pozyskiwanie taśm filmowych od prywatnych osób lub instytucji, znajdziecie pod adresem www.silesiafilm.com/ratujmy/.
Więcej o akcji można dowiedzieć się tutaj: Andrzej Tuziak, a.tuziak@filmotekaslaska.pl, tel. 32 351 12 20 wew. 201 lub Małgorzata Łuczak, m.luczak@filmotekaslaska.pl, tel. 32 351 12 20 wew. 126.

Kategoria: Wydarzenia