Odkryj tajemnice lasu

piątek 30 kwietnia 2021
Kiedy: 
  • wtorek 4 maja 2021 - wtorek 18 maja 2021
Gdzie: Mikołów
Dlaczego las jest tak ważny dla środowiska? Jakie rośliny i zwierzęta można tam spotkać? Tego będzie można dowiedzieć się oglądając wystawę edukacyjną. Dodatkowo zdobędziecie wiedzę, jak zbudować budkę lęgową dla ptaków.

Akcja edukacyjna „Odkryj tajemnice lasu” to wystawa, budki lęgowe dla ptaków, filmy i konkurs. Organizatorem jest Centrum Handlowe Auchan Mikołów i Lasy Państwowe.

Tajemnicze ptaki i las

Wystawa przybliży odwiedzającym m.in. jakie gatunki drzew można zaobserwować w polskich lasach, jakie zwierzęta można w nich spotkać, a także jak powinniśmy przygotować się na wycieczkę do lasu. Dodatkowo dzięki wystawie będzie można dowiedzieć się, jak zbudować budkę lęgową dla ptaków, którą można umieścić np. w przydomowym ogrodzie. Te małe konstrukcje chętnie zasiedlą takie ptaki, jak muchołówka, sosnówka, czubatka, pleszka czy sikorka bogatka. Budki lęgowe dla ptaków będzie można obejrzeć także w sąsiedztwie centrum handlowego.
Wystawa będzie dostępna od 4 do 18 maja w pasażu galerii handlowej Centrum Handlowego Auchan Mikołów (ul. Gliwicka 3). Dodatkowo na Fb pojawią się filmy o lasach (emisja od 5 maja). Nie zabraknie konkursu, w którym będą do wygrania ciekawe książki przyrodnicze.

Kategoria: Wydarzenia