Przygoda nocą w ogrodzie botanicznym

środa 5 maja 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 7 maja 2021
Gdzie: Mikołów
Kto się nie boi spacerować nocą? To coś dla niego. Obcowanie z przyrodą, historia Śląskiego Ogrodu Botanicznego i Ścieżka Edukacyjna – do wyboru są trzy trasy wycieczki. Latarki w dłoń i ahoj przygodo.

Zwiedzanie Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie nocą to świetny pomysł na wycieczkę w plenerze. Uczestnicy poznają ogród z bliska, jego historię i działalność. Do wyboru będą trzy trasy.

Historia, edukacja i przyroda

Pierwsza trasa będzie przebiegać w Ogrodzie Żółtym – Sośnia Góra (godz. 19-21). Spacer poprowadzi biotechnolog, który odkryje m.in. wojskową przeszłość tego terenu. Uczestnicy zobaczą pozostałości byłej bazy wojsk rakietowych oraz skrzętnie wplecione w nie kolekcje roślin ozdobnych. Drugi spacer odbędzie się w Ogrodzie Czerwonym (godz. 19-21). Na tej trasie będzie można dowiedzieć się co nieco o historii ogrodu, misji i prowadzonych kolekcjach, dzięki którym zachowana jest różnorodność biologiczna. Ostatnia trasa wycieczki to Ścieżka Edukacyjna (godz. 17.30-20.30). Uczestnicy zobaczą najcenniejsze przyrodniczo skarby Fiołkowej Góry, tropy zwierząt, interesujące gatunki roślin.

Wycieczki odbędą się 7 maja w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz. W przypadku zgłaszania większej liczby osób, należy wypełnić formularz osobno, dla każdego uczestnika. Wydarzenie odbędzie się bez względu na pogodę (należy dopasować strój do warunków atmosferycznych). Zalecane zaopatrzenie w latarki (w przypadku Ścieżki Edukacyjnej obowiązkowo). Informacje dotyczące wycieczek znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia