Piknik Naukowy z Centrum Nauki Kopernik

czwartek 6 maja 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 8 maja 2021 - sobota 15 maja 2021
Gdzie: Internet
Eksperymenty, pokazy, majsterkowanie, warsztaty, wynalazki, spotkania z naukowcami – tak zapowiada się najbliższy Piknik Naukowy. To 300 propozycji od ponad 100 różnych wystawców. Dowiecie się m.in. jak wyhodować myjkę kąpielową i jak oczyścić powietrze.

Podczas Pikniku Naukowego uczestnicy zapoznają się z faktami naukowymi dotyczącymi klimatu, poznają zjawiska odpowiadające za jego zmiany. Dowiedzą się, jak nauka i technika mogą pomóc dostosować się do nowych warunków życia i powstrzymać ocieplanie się klimatu. Organizatorzy pikniku to Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio.

Rodzinne pikniki w plenerze

Organizatorzy zachęcają do wspólnego eksperymentowania podczas rodzinnych pikników „Wyjdźcie z domów 8 i 9 maja, rozłóżcie koc, spójrzcie na otaczającą Was przyrodę i bądźcie gotowi na eksperymenty. Koniecznie zabierzcie nas ze sobą – w swoich smartfonach, laptopach, tabletach. Będziemy czekać online z inspiracjami, pomysłami na doświadczenia do natychmiastowego wykonania i ciekawymi krótkimi filmami, przygotowanymi przez ponad stu autorów”.

Spotkania, warsztaty, wynalazki

Spotkania online podzielono na 3 bloki prowadzone na żywo (8-9 maja). Najmłodsi będą mogli zajrzeć do zoo, misiowego szpitala, lasu i pod wodę. Nauczą się robić budki dla owadów, pojemniki na deszczówkę i kosmetyki. Cały program znajdziecie tutaj. Warsztaty to kolejna propozycja. Na dzieci czeka m.in. „Wirtualny, polarny pokój zagadek”, „Zabawa z Błękitkiem” czy też „Ryba w occie i rozpuszczalna kreda, czyli co czeka oceany”. Na niektóre z nich obowiązują wcześniejsze zapisy. Nie zabraknie namiotów tym razem w wersji wirtualnej, a w nich wynalazki, eksperymenty i majsterkowanie.

Piknik naukowy odbędzie się online od 8 do 15 maja. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Informację o imprezie znajdziecie na stronie Pikniku oraz na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia