Wyjątkowy bieg z okazji Dnia Dziecka

poniedziałek 10 maja 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 30 maja 2021
Gdzie: Katowice
Do pokonania dystans 5 km biegiem, marszem lub spacerem. Cel - pomoc dzieciom z Domu Aniołów Stróżów. Niezależnie od wyniku, każdy pomaga. Przewidziano nagrody specjalne dla najmłodszego i najstarszego uczestnika. Jak zapisać się na bieg? Zerknijcie.

Po roku przerwy powraca - Tauron Biegnij Dla Aniołów II Charytatywny Bieg z okazji Dnia Dziecka. Cały zysk z opłat wpisowego zostanie przeznaczony na działania Stowarzyszenia Domu Aniołów Stróżów, które od 27 lat otacza opieką dzieci, młodzież i rodziny wykluczone społecznie z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy.

Kto może biec?

Bieg odbędzie się w katowickim Parku Kościuszki. Do pokonania zawodnicy będą mieli dystans 5 km. Wystartować mogą zarówno dorośli, jak i dzieci (powyżej 7. roku życia, młodsi mogą bezpłatnie towarzyszyć opiekunowi na trasie po uprzednim zgłoszeniu). Bieg będzie miał formułę startów interwałowych z elektronicznym pomiarem czasu. Przeprowadzona będzie klasyfikacja mężczyzn i kobiet, a pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii zostaną narodzone. Nie zabraknie nagrody specjalnej prezydenta Katowic – dla najmłodszego i najstarszego uczestnika. Każdy biegacz otrzyma pamiątkowy medal.

Pomoc dla dzieci ze Śląska

Najważniejszym celem imprezy jest wsparcie podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Stowarzyszenie działa w Katowicach-Załężu, Chorzowie Batorym oraz w Sosnowcu Juliuszu. Prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha, klubów rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne oraz poradnię rodzinną. To miejsce, w którym każdego dnia opieką objętych jest 130 dzieci w wieku od 2,5 do 18 lat. W programach ulicznych z nieodpłatnych zajęć i opieki korzysta 600 dzieci rocznie. Centrum Wspierania Rodzin wspomaga około 100 rodzin. Pieniądze zebrane podczas biegu pozwolą kontynuować działania i docierać z pomocą do dzieci, które jej potrzebują.

Bieg odbędzie się 30 maja w godz. 10-15 w Parku Kościuszki w Katowicach (miejsce zbiórki przy pomniku Tadeusza Kościuszki). Wpłaty w wysokości 40 zł (do 23 maja) lub 60 zł (od 24 do 27 maja) i zapisy przyjmowane są na stronie Aniołów. Podczas wydarzenia zachowane zostaną wszystkie obostrzenia sanitarne.

Kategoria: Wydarzenia