Odlotowe świętowanie w plenerze

wtorek 25 maja 2021
  • Symulator lotu (fot. pixabay)
    Symulator lotu (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • niedziela 30 maja 2021
Gdzie: Gliwice
Symulator lotu VR, ekowarsztaty, wyścigi na rowerkach biegowych, pokazy naukowe, elektryczne samochodziki, megagry i wiele innych atrakcji – znajdziecie w Gliwicach. Na wszystkie atrakcje - wstęp wolny.

Z okazji Dnia Dziecka Miasto Gliwice przygotowało dla najmłodszych świetną zabawę w plenerze. Na Rynku odbędą się ekowarsztaty, podczas których dzieci nauczą się tworzyć obrazy tlenowe z roślin, skonstruują łódki z drewna i poznają tajniki ogrodnictwa.

Sportowe miasteczko

Plac Krakowski będzie miejską strefą aktywności. Pojawi się tam sportowe miasteczko, a w nim: tory przeszkód, minitrening bokserski, wyścig taczek, szkółka szczudlarska, wyścigi na rowerkach biegowych. Będzie także akademia rowerowa, pokazy trialu (czyli jazdy rowerem po przeszkodach), freestyle football i skimboard, czyli deska do ślizgania się po wodzie.

Małe wesołe miasteczko i park naukowy

W parku Chopina oprócz uwielbianych dmuchańców dzieciaki znajdą takie atrakcje, jak eurobungee, karuzela łańcuchowa, kolejka na torach i elektryczne samochodziki. Na Placu Grunwaldzkim z kolei dzieci wytężą szare komórki. W strefie nauki odbędą się pokazy, warsztaty naukowe. Na własnej skórze będzie można wypróbować refleksomierz i precyzjometr. Na śmiałków będzie czekał także symulator lotu VR, megagry i minipark naukowy.

Dzień Dziecka w Gliwicach odbędzie się 30 maja w godz. 12-19 w Gliwicach. Na wszystkie atrakcje wstęp wolny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia