Wystrzałowe urodziny z Maciejem Zakościelnym

piątek 28 maja 2021
  • fot. mat. prasowe
    fot. mat. prasowe
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 28 maja 2021 - niedziela 30 maja 2021
Kosmiczne Miasteczko Kreatywne, kino plenerowe, teatr, kabaret, koncert Filharmonii Zabrzańskiej ze specjalnym udziałem Macieja Zakościelnego, food trucki i wiele innych atrakcji – tak zapowiadają się 105. urodziny Dąbrowy Górniczej.

Dąbrowa Górnicza prawa miejskie otrzymała 18 sierpnia 1916 roku. W tym roku minie 105 lat od tego wydarzenia. Z tej okazji przygotowano weekend pełen atrakcji.

Teatr, kino i kabaret

Świętowanie rozpocznie się już 28 maja. W Parku Hellera (przy wejściu do parku od strony placu Wolności) dzieci będą mogły zobaczyć „Księżniczkę na ziarnku grochu” (godz.17), a dorośli pośmiać się razem z kabaretem Antoni Gorgoń Grucha (godz. 18). O godz. 21 seans pod gwiazdami, a na ekranie „Wszystko albo nic”. W przypadku braku pogody wydarzenia odbędą się w Bibliotece, a film będzie można zobaczyć w Kinie Kadr.

Food truckowa uczta

Przez trzy dni food trucki będą serwowały jedzenie z różnych stron świata. Food Fest! Dąbrowa Górnicza to autorska kuchnia, najlepsze street foodowe jedzenie, pyszne desery i chilloutowy klimat. Samochody będą serwowały jedzenie od 28 do 30 maja (piątek godz. 15-22, sobota godz. 12-22, niedziela 12-20) w Fabryce Pełnej Życia.

Galaktyczne warsztaty dla dzieci

Odbędą się w ramach Kosmicznego Miasteczka Kreatywnego w Amfiteatrze w Ząbkowicach (28 maja) i Parku Podlesie (29 maja). Podczas zajęć najmłodsi poznają technikę linorytu, stworzą niezwykłe galaktyczne kompozycje zamknięte w szkle, rozwiążą kosmiczne zagadki czy też wezmą udział w wyścigu marsjańskich łazików. Warsztaty będą odbywać się w godz. 16-19. W przypadku złej pogody zostaną przeniesione z Amfiteatru do PKZ Domu Kultury Ząbkowice, natomiast z Parku Podlesie do Pałacu Kultury Zagłębia. Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest tutaj.

Maciej Zakościelny i moc atrakcji

Urodziny Dąbrowy Górniczej to również wystawa fotografii, pływanie w aquaparku Nemo, eliminacje Mistrzostw Polski w Hulajnodze Street, występy wokalistów, mini cross dla dzieci, zajęcia wspinaczkowe dla dzieci czy też warsztaty artystyczne. Koncert Filharmonii Zabrzańskiej ze specjalnym udziałem Macieja Zakościelnego odbędzie się 30 maja o godz. 18.

Pełen harmonogram wydarzeń znajdziecie na stronie UM Dąbrowa Górnicza lub na stronie wydarzenia na Fb. Wszystkie atrakcje są bezpłatne za wyjątkiem koncertu z udziałem Macieja Zakościelnego w Pałacu Kultury Zagłębia. Bilety w cenie 20 zł dostępne są tutaj.

Kategoria: Wydarzenia