Wakacje pod chmurką, czyli warsztaty w muzealnym ogrodzie

poniedziałek 14 czerwca 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • wtorek 29 czerwca 2021 - sobota 28 sierpnia 2021
Gdzie: Bytom
Moc wakacyjnych atrakcji czeka na dzieci w Muzeum Górnośląskim. Podczas warsztatów w ogrodzie dzieciaki odkryją tajemnice drzew, zaprzyjaźnią się z owadami, poznają sekrety dawnego ubioru, pomalują drewniane zabawki, zagrają w gry pradziadków czy zostaną archeologami.

Muzeum Górnośląskie po raz kolejny uruchamia „Wakacje pod chmurką” czyli warsztaty w muzealnym ogrodzie. Na każdy tydzień wakacji przygotowano inny temat np. „Egipskie wakacje z archeologią”, „Pomaluj sobie zabawkę” lub „Roślina u lekarza”. Dzieci podczas zajęć odwiedzą hotel dla owadów, pobawią się na Bajtelplacu lub zajrzą do wnętrza drzewa.

Warsztaty startują już 29 czerwca, a zakończą się 28 sierpnia. Będą prowadzone w małych grupach (10 osób) zawsze o godz. 12. Koszt zajęć to 10 zł. Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji (tel 32 281 82 94). W przypadku deszczu organizatorzy zastrzegają sobie prawo do realizacji zajęć w budynku. Wymogi sanitarne (dezynfekcja rąk, maseczki ochronne) będą dostosowane do aktualnych zaleceń sanitarno-epidemiologicznych. Dokładny plan warsztatów znajdziecie na stronie Muzeum Gónośląskiego w Bytomiu.

Kategoria: Wydarzenia