Filmowe atrakcje na wakacje

środa 16 czerwca 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 20 czerwca 2021 - niedziela 8 sierpnia 2021
Gdzie: Katowice
Warsztaty architektoniczne, ogrodnicze, kreatywne i kino – to jedne z atrakcji dla dzieci przygotowanych w ramach cyklu wydarzeń Film i Miasto Vol. 3. Najmłodsi stworzą kosmiczne budynki, zaplanują ekologiczną przestrzeń, obejrzą „Tajemniczy Ogród”.

Instytucja Filmowa Silesia Film, Kino Kosmos i katowicki SARP przygotowały dla najmłodszych fantastyczne wakacyjne atrakcje. Będzie filmowo, ale też warsztatowo i kreatywnie.

Zielone warsztaty

20 czerwca (godz. 16) przed Kinem Kosmos odbędą się warsztaty „Zieleń w mieście – miasto w zieleni”. Uczestnicy zajęć zgłębią tajniki miejskiego ogrodnictwa i zastanowią się, jak z pomocą sił natury przeobrazić najbliższe otoczenie w przestrzeń w bardziej przyjazną, ekologiczną i zieloną. Warsztaty poprzedzi pokaz bajki z motywem ogrodniczym oraz filmów archiwalnych z Parku Śląskiego. Po zakończonych warsztatach będzie można zabrać rośliny ze sobą i poszukać dla nich odpowiedniego miejsca np. w swoim domu, ogródku czy na balkonie. Ceny biletów to 15/17 zł. Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 6. roku życia.

Zostań architektem

Wydarzenia dla dzieci w Kinie Kosmos dopełnią warsztaty architektoniczne (28 czerwca) - „Archidzieci”. To autorski cykl spotkań mający zaznajomić najmłodszych z podstawami architektury, urbanistyki i zawodu architekta. Warsztaty mają uwrażliwić dzieci na otaczającą przestrzeń i nauczyć uważnej obserwacji oraz zainteresować szeroko rozumianą architekturą. Uczestnicy będą wykonywać modele i kompozycje, kolorować, wymyślać, oceniać, wyrażać swoje pomysły. Warsztaty odbędą się w Galerii Architektury SARP (ul. Dyrekcyjna 9), wstęp wolny. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: biuro@sarp.katowice.pl. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Kosmiczne budowle

W tym roku Spodek obchodzi 50. urodziny – to świetna okazja, żeby wprowadzić dzieciaki w temat architektury i budowli miejskich. 4 lipca (godz. 15) w Kinie Kosmos w ramach Filmowego Popołudnia dla dzieci odbędą się warsztaty kreatywne związane z architekturą. Każdy będzie mógł zaprojektować swój własny kosmiczny budynek. Młodych widzów w klimat warsztatów wprowadzi zestaw bajek tematycznie związanych z przestrzeniami kosmicznymi. Cena biletu to 8 zł. Projekcja filmowa i warsztaty przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia.

Tajemniczy Ogród

8 sierpnia dzieci, wraz z rodzicami, będą mogły wziąć udział w warsztatach „Miasto-ogród przyszłości” i obejrzeć najnowszą filmową adaptację „Tajemniczego ogrodu”. Podczas warsztatów najmłodsi poznają różne sposoby łączenia świata przyrody z architekturą mieszkalną oraz budynkami użyteczności publicznej, ideę ogrodów zimowych, a także ciekawe projekty, jak ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Bilety są w cenie 15/17 zł. Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: m.cekiera@silesiafilm.com. Projekcja filmowa i warsztaty przeznaczone dla dzieci od 7. roku życia.

Więcej informacji o warsztatach w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66) znajdziecie na stronie www.filmowa.net.

Kategoria: Wydarzenia