Koncerty, warsztaty i kwiaty na festiwalu

środa 16 czerwca 2021
  • Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu (fot. UM Zabrze)
    Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu (fot. UM Zabrze)
Kiedy: 
  • sobota 19 czerwca 2021 - niedziela 20 czerwca 2021
Gdzie: Zabrze
Warsztaty ogrodnicze, zielarskie, pszczelarskie, występy przedszkolaków, stoiska ze zdrową żywnością, rękodzieło, muzyka i oczywiście kwiaty – to wszystko znajdziecie na Festiwalu Kwiatów. Nie zabraknie strefy kibica dla fanów piłki nożnej.

To już 14. edycja Festiwalu Kwiatów w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się pod hasłem „Natura, Sztuka i Piękno”.

Bliżej przyrody

Festiwal to atrakcje dla dużych i małych: warsztaty ogrodnicze, zielarskie, pszczelarskie, budowa budek dla ptaków. Miłośnicy produktów ekologicznych i ogrodniczych znajdą stoiska ze zdrową żywnością, sadzonki ziół, ceramikę ogrodową, torby filcowe, kolczyki plecione na szydełku i oczywiście kwiaty. Nie zabraknie kolorowych krzewów i bylin.

Koncertowe atrakcje

W trakcie festiwalu będzie można zobaczyć spektakl plenerowy „Święto Jana”, widowisko muzyczno-filmowe przygotowane przez Teatr Nowy i Filharmonię Zabrzańską, występ utalentowanych przedszkolaków, a nawet mecz Polska-Hiszpania w strefie kibica. O muzyczną oprawę imprezy zadba: Orkiestra Dęta Muzeum Górnictwa Węglowego, Opole Quartet, Kajetan Drozd Band, Blue Dragonfly, Zabrzańska Szkoła Suzuki oraz Grzegorz Płonka i zespół Ligocianie.

Festiwal Kwiatów odbędzie się 19 i 20 czerwca Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu (ul. Piłsudskiego 60). Wstęp wolny. Szczegółowy plan wydarzenia znajdziecie na stronie UM Zabrze.

Kategoria: Wydarzenia