Art Naif Festiwal przeniesie w magiczny świat sztuki

wtorek 29 czerwca 2021
  • fot. archiwum zdjęć na Fb Galerii Szyb Wilson
    fot. archiwum zdjęć na Fb Galerii Szyb Wilson
  • fot. archiwum zdjęć na Fb Galerii Szyb Wilson
    fot. archiwum zdjęć na Fb Galerii Szyb Wilson
Kiedy: 
  • piątek 25 czerwca 2021 - sobota 11 września 2021
Gdzie: Katowice
Przesiąknięty optymizmem, bogatą kolorystyką, tworząca bajkowe rzeczywistości – tak krótko można opisać Art Naif Festiwal. W tym roku motywem przewodnim jest Polska. Wystawę zobaczycie w klimatycznym, postindustrialnym wnętrzu Galerii Szyb Wilson.

Art Naif Festiwal po raz 14. gości w Katowicach. To jedyny w Polsce i największy w Europie międzynarodowy festiwal sztuki naiwnej, podczas którego prezentowane są prace artystów nieprofesjonalnych z całego świata. W tym roku z powodu pandemii, która utrudnia organizację wydarzenia na skalę międzynarodową, motywem przewodnim stała się naiwna sztuka polska. Płynąca „prosto z serca do serca”, przedstawiająca prostolinijnie rzeczywistość przeniesie widzów w magiczny, radosny świat. Na wystawie znalazły się nie tylko obrazy, ale i ceramika, rzeźba oraz prace z tkanin. Dziełem promującym ekspozycję jest obraz Pawła Widery „Magiczne farby, czyli jak powstał Nikiszowiec”.

Sztukę naiwną będzie można oglądać do 11 września w godz. 9-19 w Galerii Szyb Wilson w Katowicach (ul. Oswobodzenia 1). Wstęp wolny. Więcej informacji o wystawie znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia