Baw się i eksperymentuj w pracowni H2O

czwartek 1 lipca 2021
Kiedy: 
  • wtorek 20 lipca 2021 - czwartek 26 sierpnia 2021
Jak spędzić wakacje w mieście? Ciekawą propozycją jest Pracownia Zajęć Kreatywnych H2O. Podczas warsztatów dzieci będą eksperymentować z wodą, powietrzem, światłem, a nawet prądem. Nie zabraknie LEGO oraz zabaw zręcznościowych.

Pracownia Zajęć Kreatywnych H2O to nauka i zabawa w jednym. W fascynujący świat fizyki uczestników wprowadzi Pan Majsterklepka. W zależności od wieku i potrzeb młodych eksperymentatorów nacisk kładziony będzie na zabawę (makiety modelarskie, mechaniczne zabawy zręcznościowe, pneumatyczne Lego) lub na edukację (doświadczenia z barwą, światłem, optyką, prostymi maszynami).

Laboratorium niczym plac zabaw

W pracowni uczestnicy zajęć znajdą 7 specjalistycznych stanowisk, na których można eksperymentować: z wodą, parą wodną (o temperaturze pokojowej), powietrzem sprężonym (o bezpiecznych parametrach), prądem elektrycznym (o niskim napięciu) oraz światłem. To świetna propozycja dla dzieci, które zadają dużo pytań, potrafią zrobić „coś” ze spinacza biurowego czy też wolą rozmontowywać zabawki niż się nimi bawić.

Zainspiruj dziecko do odkrywania świata

Jeżeli chcecie sprostać ciekawości dzieci, oderwać je od wirtualnego świata to miejsce będzie idealne. - Przekonamy naszych małych gości, że tworzenie jest ciekawsze od oglądania; że konstruowanie zabawki jest bardziej pociągające od gotowej zabawki; że wymyślanie gry jest bardziej ekscytujące od samego grania. Rozkręcimy to, co można rozkręcić. Sprawdzimy co jest w środku. Pokombinujemy, co można by z tego zrobić. Zbudujemy, zburzymy i znów zbudujemy – opowiada prowadzący, pomysłodawca pracowni Andrzej Lebek.

Zajęcia będą odbywać się przez całe wakacje. 20 i 27 lipca dla dzieci 5-7 lat o godz.11. 22, 29 lipca o godz. 17 dla starszych dzieci (od 8. roku życia). W sierpniu: 3, 10, 17, 24, 31 o godz. 11 dla grup młodszych i 5, 12, 19, 26 godz. 17 dla dzieci starszych. Cena biletu to 11 zł. Bilety są sprzedawane we wszystkich oddziałach Siemianowickiego Centrum Kultury lub online.

Pracownię Zajęć Kreatywnych H2O znajdziecie w 1. Liceum Ogólnokształcącym w Siemianowicach Ślaskich (ul. Stanisława Wyspiańskiego 5).

Kategoria: Wydarzenia