Wyścigi latających balonów

piątek 2 lipca 2021
Kiedy: 
  • sobota 3 lipca 2021 - niedziela 4 lipca 2021
Gdzie: Chorzów
Po raz 1. na Śląsku w niebo wzbiją się kolorowe balony i wezmą udział w zawodach. Latające statki będą musiały przebyć wyznaczony dystans jak najszybciej, ale też wykazać się nie lada zwinnością.

Pierwsze Śląskie Zawody Balonów na ogrzane powietrze będzie można podziwiać na Polach Marsowych w Parku Śląskim. Z okazji obchodów 100-lecia Powstania Śląskiego, 19 profesjonalnych załóg baloniarskich zawalczy o puchar Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Podniebna rywalizacja

Rywalizacja będzie polegała na jak najszybszym pokonaniu dystansu i zrzuceniu na końcu trasy markera w postaci ciężarka ze wstążką najbliżej znaku wyznaczonego na ziemi. Konkurencji jest znacznie więcej np. „pogoń za lisem”, podczas której jeden z balonów startuje ze wspólnego miejsca 10-15 min przed resztą, a jego celem jest zgubienie pozostałych pilotów, tak aby jak najmniejsza liczba balonów doleciała do punktu lądowania.
Wydarzenie będzie można podziwiać zarówno na żywo 3-4 lipca na Polach Marsowych w Parku Śląskim, jak i podczas transmisji online - https://www.youtube.com/channel/UC-fuLkb-FdnB4dMpq1Dk2eQW sobotę o godz. 18 odbędzie się otwarcie zawodów i prezentacja załóg, a w niedzielę o godz. 18.30 będzie można zobaczyć pokazowy przelot. Zarówno loty konkursowe, jak i pokazowe odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Pełen plan imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na FB - https://www.facebook.com/events/166664792159541?ref=newsfeed

Kategoria: Wydarzenia