Survival, bushcraft i bycie eko

piątek 9 lipca 2021
Kiedy: 
  • piątek 30 lipca 2021 - środa 1 września 2021
Gdzie: Gliwice
„Wakacje dla aktywnych” to ciekawa propozycja dla starszych dzieci, którym bliskie jest dbanie o przyrodę i kontakt z naturą. Zajęcia to m.in. recykling na co dzień, budowanie obozowiska czy zakładanie domowych miniogródków.

„Wakacje dla aktywnych” to bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 8-14 lat. Uczestnicy do wyboru mają 3 cykle zajęć.

Dobra zabawa i ekologia

Pierwszy cykl to warsztaty „Recykling na co dzień” (poniedziałki: 2, 9, 16, 23, 30 sierpnia). Młodzi uczestnicy dowiedzą się jak wykorzystać pozornie niepotrzebne rzeczy do kreatywnych prac artystycznych. Prowadzący przekażą również wiedzę o tym, jak ograniczać ilość produkowanych śmieci, jak je segregować i co można z nimi zrobić.

Zaplanuj biwak

Drugą propozycją jest „Survival, bushcraft” (środy: 4, 11, 18, 25 sierpnia oraz 1 września). Zajęcia będą dotyczyć planowania wycieczek, biwakowania, etycznego spędzania czasu w lesie czy w górach i poszanowania natury. Prowadzący pokażą, jak bezpiecznie posługiwać się przyrządami, budować obozowiska. Odbędzie się również wycieczka terenowa do lasu.

Załóż domowy ogródek

Ostatnia propozycja to „EkoŚwiat” (piątek: 30 lipca, 6, 13, 20, 27 sierpnia). Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się dbać o lokalne środowisko, robić domowe miniogródki, poznają różnorodność drzew, życie pszczół. Dzieci nauczą się również rozpoznawać jakość powietrza. Na koniec zostanie przeprowadzona gra ekologiczna.

Wszystkie zajęcia będą odbywać się o godz. 17 w Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Bumerang” na 1. piętrze CH Forum w Gliwicach (ul. Lipowa 1). Obowiązują zapisy. Należy wysłać kartę  uczestnika na adres: nabory@gtwgliwice.pl, w tytule wiadomości wpisując „Warsztaty dla aktywnych”. Oryginał karty w pierwszym dniu warsztatów należy przekazać osobie prowadzącej.

Kategoria: Wydarzenia