Wielki Dzień Pszczoły

wtorek 20 lipca 2021
Kiedy: 
  • niedziela 8 sierpnia 2021
Gdzie: Zabrze
Budowanie domków dla owadów, pszczół z Lego, opowieści z kwietnej łąki, naturalne kosmetyki, miody i wiele innych atrakcji znajdziecie podczas święta pszczół w Miejskim Ogrodzie Botanicznym.

Pszczoły swoje święto w Polsce obchodzą 8 sierpnia. W Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu będzie okazja do przyjrzenia się tym ciekawym owadom z bliska. Wielki Dzień Pszczoły to  spotkania m.in. z autorem książki „Pszczoły” - Piotrem Sochą. Dorosłym i dzieciom spodobają się warsztaty: tworzenie lapbooków (godz. 10-13), budowania domków dla owadów (godz. 10-14), robienia świeczek (godz. 13-15), budowania pszczół z klocków Lego (godz. 13.30-15.30), robótki na paluszkach (godz. 13-16). Wydarzenie to również okazja do poznania ogrodu i jego roślinności (godz. 10-12, co 30 min. spacer z edukatorką). Na miejscu będzie można zakupić miód, naturalne kosmetyki oraz rękodzieło. Podczas finału imprezy (godz. 16) uczestnicy usłyszą „Pszczółkę Maję” w wykonaniu Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Wielki Dzień Pszczoły obędzie się 8 sierpnia w godz. 10-16 w Miejskim Ogrodzie Botanicznym (ul. Piłsudskiego 60) w Zabrzu. Dokładny plan imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia