Tajemnice przyszłości w Kinie Kosmos

poniedziałek 2 sierpnia 2021
Kiedy: 
  • niedziela 8 sierpnia 2021
  • niedziela 29 sierpnia 2021
Gdzie: Katowice
Wyprawa do tajemniczego ogrodu, projektowanie przyszłości i pełna emocji podróż na grzbiecie Falkora – dla dużych i małych miłośników fantasy. Pokazy filmowe, warsztaty, ciekawe rozmowy. To wszystko w sierpniu w ramach cyklu FILM I MIASTO VOL. 3.

Instytucja Filmowa Silesia Film i katowicki SARP zapraszają dzieci i ich opiekunów na 2 wydarzenia w katowickim Kinie Kosmos: seans filmu „Tajemniczy ogród” i warsztaty „Miasto-ogród przyszłości” oraz „FutureLand – rozmowa o przyszłości”, w ramach którego zobaczymy film „Niekończąca się opowieść” i porozmawiamy o wizjach przyszłości z dziennikarzem Edwinem Bendykiem.

Ogród przyszłości

W niedzielę, 8 sierpnia o godz. 16, dzieci wraz z rodzicami będą mogły obejrzeć najnowszą filmową adaptację „Tajemniczego ogrodu” (2020), a po filmie wziąć udział w architektonicznych warsztatach „Miasto-ogród przyszłości”. Podczas warsztatów dzieciaki poznają różne sposoby łączenia świata przyrody z miejscami, w których mieszkamy albo w których przebywamy – jak domy, sklepy czy biblioteki. Dowiedzą się, czym jest ogród zimowy i jak zasadzić łąkę na dachu. Wspólnie stworzą mapę miasta przyszłości i przy użyciu materiałów biurowych oraz elementów roślinnych zbudują obiekty, w których architektura łączy się harmonijnie z naturą. W klimat warsztatów wprowadzi młodych widzów seans filmowy „Tajemniczy ogród” (2020) na podstawie książki Frances Hodgson Burnett z Colinem Firthem i znaną z „Harry’ego Pottera” Julie Walters. To opowieść o 10-letniej Mary, która po śmierci rodziców trafia pod opiekę wuja. Próbując odnaleźć się w nowej sytuacji i nowym miejscu, trafia do opuszczonego starego ogrodu, poznaje Dickona i Colina i odkrywa moc przyjaźni. W polskiej wersji językowej głosu głównej bohaterce użyczyła Roksana Węgiel.

Kultowa „Niekończąca się opowieść”

Na zakończenie cyklu FILM I MIASTO – w niedzielę, 29 sierpnia o godz. 16 – organizatorzy zapraszają na wyjątkowe rodzinne wydarzenie – FutureLand – rozmowy o przyszłości. Pokaz kultowego filmu fantasy „Niekończąca się opowieść” (1984) najmłodszych widzów przeniesie do niezwykłej krainy Fantazji, gdzie razem z 11-letnim Bastianem i smokiem Falkorem przeżyją magiczne przygody, a rodziców – do czasów ich młodości, w rytm tytułowej piosenki z filmu wykonywanej przez Limahla. Przed seansem mali i duzi widzowie będą mieli okazję wziąć udział w rozmowie z Edwinem Bendykiem – dziennikarzem, pisarzem, badaczem przyszłości. Wspólnie zastanowimy się, jak może wyglądać świat za kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt lat, co nas czeka i jaki mamy wpływ na to, co nadejdzie.

Wydarzenia odbędą się w Kinie Kosmos mieszczącym się przy ul. Sokolskiej 66 w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia