Rowerowy freestyle nad dachem Spodka

wtorek 10 sierpnia 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 20 sierpnia 2021 - sobota 21 sierpnia 2021
Gdzie: Katowice
Już 20 i 21 sierpnia najlepsi rowerzyści świata będą latać nad katowickim Spodkiem. To finał polskiego przystanku Pucharu Świata FMB. Warto tam być.

Unikalna trasa poprowadzona z dachu MCK, siedem przeszkód, 22 m różnicy wysokości między startem i metą, w tym - gigantyczny drop (spadek). Do tego czołówka riderów MTB na czele z braćmi Godziek - taka kumulacja atrakcji zdarzy się już 21 sierpnia w Katowicach. Wtedy to o godz. 15 rozpoczną się finały polskiego przystanku Pucharu Świata FMB. Najlepsze triki będzie można obejrzeć o godz. 17.

Dzień wcześniej (20 sierpnia) o godz. 15 odbędą się kwalifikacje. Wtedy również można wpaść pod MCK, by dopingować zawodników, a następnie o godz. 19 obejrzeć premierę filmu Red Bull Bike Part przedstawiającego niezwykłe umiejętności braci Godziek zmiksowane z amatorską zajawką polskich riderów.

Red Bull Roof Ride odbędzie się 20 i 21 sierpnia od godz. 15, na placu przy katowickim Spodku. Maksymalna liczba osób to 500, jednak dodatkowe 4500 będzie mogło podziwiać rowerowe pokazy po okazaniu zaświadczenia o szczepieniu (kod QR w wersji mobilnej lub drukowanej). Wstęp jest wolny.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie na stronie Red Bulla lub na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Nauka jazdy na rowerze może sprawiać problemy (fot. sxc.hu)

Dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze nauczyć swojej pociechy jazdy na rowerze, przygotowaliśmy ściągę - jak to zrobić szybko i bezboleśnie.
Swoim doświadczeniem podzielił się z nami Tymek Błaszczyk, trener klubu sportowego Alpino (www.alpino.pl).

Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze? 8 kroków do sukcesu