Warsztaty perkusyjne i zabawy podwórkowe na pikniku

czwartek 19 sierpnia 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 27 sierpnia 2021
Gdzie: Chorzów
Ostatni wakacyjny piątek zapowiada się ciekawie. Na pikniku eko-folkowym znajdziecie warsztaty etnodesignu, perkusyjne, zabawy podwórkowe, koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” oraz stoiska edukacyjne.

Piknik odbędzie się w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury. Wśród przygotowanych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Bawić będą się zarówno dzieci, jak i dorośli.

Motanki, folk i perkusja

Pierwszą propozycją są warsztaty z etnodesignu (godz.13). Uczestnicy dowiedzą się m.in. co nosiły nasze babcie, czy w dzisiejszych ubraniach odnajdziemy elementu stroju śląskiego, a w ramach zajęć plastycznych przygotują własnoręcznie malowane szlajfki śląskie. O tym jak bawili się dziadkowie dzieci i dorośli przekonają się podczas zabaw podwórkowych (godz. 15). W części plastycznej każdy będzie mógł wykonać lalkę motankę. Osoby, które chcą spróbować swoich sił w grze na instrumentach perkusyjnych będą miały ku temu okazję. Zajęcia będą prowadzone w kręgu, a uczestnicy wykonają wspólnie różne utwory. Warsztaty perkusyjne dla dzieci odbędą się o godz.14, a dla dorosłych o godz.16.

Koncertowo i edukacyjne

O godz. 17 na scenie pojawi się Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego. Widownia usłyszy m.in. suitę śląską. Ponadto na pikniku znajdzie się stoisko Stowarzyszenie Ekorozwój i Ochrona Lasów. Za pomocą gier, zabaw, quizów poruszona zostanie tematyka ochrony środowiska i lasów. Można także posadzić roślinkę w Ogrodzie SDK lub ją zaadoptować i zabrać ze sobą do domu.

Piknik odbędzie się 27 sierpnia od godz. 13 w Ogrodzie SDK (ul. Siemianowicka 59) w Chorzowie. Bilety na warsztaty są w cenie 10 zł, koncert – 10 zł. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 32 247 39 58 lub malowo: marek@chck.pl. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia