Najsłynniejszy pies powraca

poniedziałek 23 sierpnia 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 20 sierpnia 2021 - czwartek 26 sierpnia 2021
Gdzie: Gliwice
Chwytającą za serce historię o przyjaźni chłopca i jego wiernego owczarka collie możecie już zobaczyć na dużym ekranie. Film oparty jest na bestsellerowej książce Erica Knighta, do dziś uchodzącej za najpiękniejszą tego typu opowieść, jaką kiedykolwiek napisano.

Powstało wiele filmów i seriali, których bohaterką jest wierna suczka Lassie. Na wzruszającej historii przyjaźni pomiędzy człowiekiem a psem wychowało się już niejedno pokolenie. Teraz do kin trafia najnowsza ekranizacja.

„Lassie, wróć!” już w kinach

Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, gdzie psy nie są akceptowane. Zrozpaczony Flo, chcąc nie chcąc, musi rozstać się z Lassie. Pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki – Priscilli, która zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak gdy tylko nadarza się okazja, Lassie wykorzystuje szansę i ucieka. Dając popis niezwykłego sprytu i mądrości, przemierza cały kraj, by odnaleźć Flo. Chociaż dwójkę przyjaciół dzielą setki kilometrów, chłopiec i zwierzę zrobią wszystko, żeby znów być razem.

Film możecie zobaczyć 20-26 sierpnia w Kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) w Gliwicach. Bilety w cenie 14 zł - normalny, 12 zł - ulgowy, można kupić na stronie internetowej kina.
 

Kategoria: Wydarzenia