Kostiumowy finał lata

czwartek 26 sierpnia 2021
Kiedy: 
  • wtorek 31 sierpnia 2021
Gdzie: Sosnowiec
W doborze kostiumów obowiązuje tylko jedna zasada – strój musi nawiązywać do postaci z ulubionej książki z dzieciństwa. Alicja z Krainy Czarów, Kubuś Puchatek, a może Kopciuszek? Wybór należy do Was. Zapowiada się świetna zabawa.

Ostatniego dnia wakacji, w ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu odbędzie się wielki finał projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką”. Podczas pikniku zgromadzą się dzieci reprezentujące wszystkie Wakacyjne Kluby Artystycznych Inspiracji, organizatorzy, bibliotekarze, animatorzy, partnerzy projektu, sympatycy biblioteki – wszyscy w kostiumach.

Piknikowa atmosfera

„Kostiumowy finał lata” to również piknikowa zabawa. Wśród atrakcji: malowanie buziek, puszczanie mydlanych baniek, warsztaty malowania bawełnianych toreb i t-shirtów, gry podwórkowe i wiele innych. Na koniec organizatorzy nagrodzą najciekawiej przebranych uczestników. Wręczone zostaną także nagrody dla laureatów wakacyjnych konkursów oraz najaktywniejszych uczestników projektu. Otwarta zostanie wystawa prac dzieci „Teraz my!” i ogłoszone zostaną wyniki internetowego plebiscytu „Najpiękniejsze!”. 

Piknik odbędzie się 31 sierpnia o godz. 11 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny – obowiązuje limit miejsc. Informację znajdziecie na stronie biblioteki.
 

Kategoria: Wydarzenia