Industrialne serce zabije po raz 12.

piątek 27 sierpnia 2021
  • fot. archiwum zdjęć na Fb Szlaku Zabytków Techniki
  • fot. archiwum zdjęć na Fb Szlaku Zabytków Techniki
    fot. archiwum zdjęć na Fb Szlaku Zabytków Techniki
  • fot. archiwum zdjęć na Fb Szlaku Zabytków Techniki
    fot. archiwum zdjęć na Fb Szlaku Zabytków Techniki
Kiedy: 
  • sobota 11 września 2021
Już niebawem startuje wyjątkowy festiwal - Industriada. 38 obiektów, 25 miejscowości, 341 wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Koncerty, spektakle, warsztaty i pokazy - jest w czym wybierać. Zerknijcie.

W tym roku motywem przewodnim Industriady jest „technika to Was zaskoczy”. Uczestnicy festiwalu dziedzictwa przemysłowego odkryją tajemnice świata techniki, a przy tym będą świetnie się bawić.

Zwiedzanie, rejs statkiem, podróż lokomotywą

Wyrobiska Kopalni Ćwiczebnej, rejs statkiem Kanałem Gliwickim, polska podziemna Wenecja, podróż Induexpressem, a może zwiedzanie Browaru Obywatelskiego? Naprawdę jest w czym wybierać. Można zwiedzać muzea, zakamarki hut, kopalń i fabryk. Nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach. Dla rodzin z dziećmi przygotowano m.in.: podziemne miasto robotów, kreatywne warsztaty, grę terenową „Poszukiwacze srebra”, malowanie światłem, teatr techniczny czy też industrialny plac zabaw. Pełen program znajdziecie tutaj.

Zwiedzaj, baw się i podróżuj za darmo

Industriada odbędzie się 11 września w 38 obiektach województwa śląskiego. Pełną listę obiektów i atrakcji znajdziecie na stronie Industriady. Większość wydarzeń jest bezpłatna, niewielka część jest płatna, a część dostępna po wcześniejszej rezerwacji miejsca. Podczas festiwalu będzie można skorzystać z bezpłatnego transportu publicznego. Informacje o cenach biletów, sposobie rezerwacji znajdziecie w programie festiwalu.

Kategoria: Wydarzenia