Salon poezji z Andrzejem Grabowskim

środa 1 września 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 12 września 2021
Gdzie: Katowice
Śląska Scena Kameralna to nowe, wyjątkowe miejsce. Znajdziecie tu sporą dawkę kultury, dobrego jedzenia, a dzieciaki - świetne warsztaty edukacyjne. Już niebawem Andrzej Grabowski przedstawi m.in wiersze Brzechwy i Tuwima.

W otoczeniu Parku Śląskiego powstało nowe miejsce kultury w Katowicach. Śląska Scena Kameralna została zaprojektowana przez profesjonalistów i wyróżnia się doskonałą akustyką. Posiada 400 miejsc siedzących oraz duży parking na tyłach budynku. Najbliższy sezon zapowiada się naprawdę ciekawie: kameralne spektakle, recitale, koncerty. W każdą niedzielę odbywać się będą warsztaty edukacyjne dla dzieci połączone z „Obiadaniem” przy muzyce na żywo.

Spotkanie z Andrzejem Grabowskim

W niedzielę 12 września gościem i prowadzącym Salon Poezji dla dzieci będzie Andrzej Grabowski – polski aktor teatralny, telewizyjny, filmowy, artysta kabaretowy, piosenkarz, scenarzysta i reżyser. W programie znajdą się wiersze znanych i lubianych poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i wielu innych.

Niedzielne Obiadania i świetna zabawa

Po spotkaniu z poezją przy dźwiękach jazzującej trąbki Piotra Krakowskiego będzie można zjeść brunch (połączenie śniadania - z ang. breakfast - i lunchu) w formie zimnego bufetu i szwedzkiego stołu. Szef kuchni przygotuje też wyśmienite desery. W czasie całego wydarzenia najmłodsi będą mieć opiekę. Animatorki zapewnią zabawy ruchowe, dostosowane do wieku, zwierzątka z baloników, gry planszowe i zabawy plastyczne. Gościem specjalnym imprezy będzie Anna Maria Wesołowska - sędzia w stanie spoczynku, osobowość telewizyjna, propagatorka edukacji prawnej wśród młodzieży.

Salon Poezji z Andrzejem Grabowskim odbędzie się 12 września o godz. 12.30. Bilety w cenie 25 zł (wstęp tylko do Salonu Poezji), 90 zł (wstęp do Salonu Poezji, konsumpcja w restauracji, bezpłatny wstęp dla dzieci bez ograniczenia oraz 3 godziny zabaw i animacji) można zakupić tutaj

Śląską Scenę Kameralną znajdziecie przy ul. Bytkowskiej 1a w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia