Odwiedź latające muzeum

środa 1 września 2021
  • fot. archiwum zdjęć FB Aeroklub Gliwice
    fot. archiwum zdjęć FB Aeroklub Gliwice
  • fot. UM Gliwice
    fot. UM Gliwice
  • fot. UM Gliwice
    fot. UM Gliwice
Kiedy: 
  • środa 1 września 2021 - czwartek 30 września 2021
Gdzie: Gliwice
Gliwickie Centrum Edukacji Lotniczej oficjalnie otwarte. Znajdziecie tu: modelarnię, zabytkowe szybowce, symulator lotów i kino kopułkowe. Miejsce można odwiedzać przez cały wrzesień, po wcześniejszej rezerwacji.

Gliwickie Centrum Edukacji Lotniczej powstało na terenie dawnych warsztatów lotniczych na zmodernizowanym gliwickim lotnisku.

Symulator lotu i kino 4D

W budynku projektu Panova Studio, stworzono modelarnię, zamontowano symulator lotów i kopułki i-cinema 180 stopni i 360 stopni, w których można zobaczyć film o lotnictwie 4D. W przebudowanym dużym hangarze wyeksponowano z kolei zabytkowe szybowce. W ramach GCEL będzie również działał Ośrodek Modelarstwa Lotniczego prowadzony przez Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych (zaangażowane obecnie w realizację unijnego projektu społecznego „Modelarze na start”). Na cele ośrodka w pobliżu płyty lotniska powstaje tor dla modeli na uwięzi, na którym będzie można rozgrywać zawody o zasięgu krajowym i światowym.

Wrześniowe zwiedzanie

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie Aeroklub Gliwicki we wrześniu daje możliwość bezpłatnego skorzystania z atrakcji GCEL. Zwiedzanie będzie odbywało się od poniedziałku do piątku, w blokach 80 min/30 osób, o godz.: 14, 15.20, 16.40, 18. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Jedna rezerwacja to jedna osoba, jeżeli chcemy dokonać rezerwacji np. dla 4 osób należy zarezerwować 4 miejsca.

Kategoria: Wydarzenia