Noc Teatrów powraca

piątek 3 września 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 10 września 2021 - niedziela 12 września 2021
Po niemal dwuletniej przerwie widzowie znów mogą uczestniczyć w metropolitalnym święcie teatru. Spektakle dla dzieci, dorosłych, warsztaty, koncerty, pokazy i wiele innych atrakcji – będzie się działo.

Główne wydarzenia 11. edycji Nocy Teatrów Metropolii odbędą się 11 września. Jednak świętowanie będzie trwać aż 3 dni. Wśród atrakcji najmłodsza publiczność z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Spektakle dla dzieci i dorosłych

Noc w teatrze rozpocznie się 10 września spektaklem „Skazany na bluesa” Teatru Śląskiego, w plenerze rodzinnego miasta Ryśka Riedla, czyli w Tychach (plac pod Żyrafą, wstęp wolny). 11 września Teatr Gliwice zaprasza na „Dzieci z Bullerbyn” (bilety w promocyjnej cenie 10 zł), a Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach na „Łysek z pokładu Idy” (cena biletów – 15 zł). 12 września bezpłatne spektakle i zabawy dla dzieci przygotował Teatr Gry i Ludzie w Katowicach. Na scenie plenerowej m.in. „O jeżu Jerzyku, co nie mógł zasnąć” (godz.11), „Mama bohatera” (godz.17), „Bajka o księciu i złym smogu”(godz.14). Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc (tel. 501395069). To nie wszystko, dokładny repertuar znajdziecie tutaj.

Koncerty, warsztaty, zwiedzanie

Święto teatrów to również szansa, by zajrzeć za ich kulisy. Widzowie m.in. „Poszukają Upiora w Operze”, zobaczą jak wygląda praca nad przedstawieniem w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana czy też wezmą udział w grze terenowej w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Koncertowo będzie przed Teatrem Nowym w Zabrzu – na scenie „Bajkowe piosenki”. Podczas świętowania nie zabraknie warsztatów: wokalnych, plastycznych, lalkarskich, kuglarskich, a nawet kulinarnych.

Noc Teatrów odbędzie się od 10 do 12 września. Dokładny repertuar, listę atrakcji i wydarzeń z znajdziecie na stronie Noc Teatrów Metropolii. Bilety na spektakle będą w promocyjnych cenach (nawet o 80 procent taniej). Pozostałe wydarzenia są bezpłatne lub za przysłowiową złotówkę. Na wydarzenia można dojechać za darmo publiczną komunikacją.

Kategoria: Wydarzenia