Zajrzyj do ula, zagraj w grę lub baw się na warsztatach

wtorek 7 września 2021
  • fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Botaniczny
    fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Botaniczny
Kiedy: 
  • niedziela 19 września 2021
Gdzie: Mikołów
Warsztaty edukacyjne, przyrodnicze, pszczelarskie, gra terenowa, kiermasz rękodzieła, wycieczka edukacyjna – te i wiele innych atrakcji znajdziecie podczas Dnia Siedlisk Naturalnych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym.

Czym są siedliska naturalne? Czy musimy je chronić? Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas Dnia Siedlisk Naturalnych. Wydarzenie to warsztaty edukacyjne, przyrodnicze, kreatywne, kiermasz rękodzieła i maszketów, gra terenowa (godz. 12-18). Dorosłym i dzieciom spodobają się zajęcia w Pszczelarium (godz. 13-15). Nie zabraknie wycieczki z przewodnikiem, który przybliży siedliska przyrodnicze ogrodu i jego okolic (godz. 15, zbiórka na dziedzińcu budynku głównego). Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka elektrośmieci (parking przy bramie głównej), za które można otrzymać symboliczne drzewko lub sadzonkę.

Dzień Siedlisk Naturalnych odbędzie się 19 września w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Wszystkie atrakcje są bezpłatne, nie wymagają zapisów.

Kategoria: Wydarzenia