Ekopiknik z niezwykłą śmieciarką

środa 8 września 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 12 września 2021
Gdzie: Sosnowiec
Śmieciarka „Miecia” pokaże, jak wygląda proces przetwarzania plastikowych butelek. Słoneczna Małgorzata nauczy Was, jak szyć ekotorby lub woreczki na warzywa, a Lena zapewni ekologiczne animacje.

Ekopiknik w Parku Sieleckim to zabawa dla całej rodziny. Interaktywną i multimedialną wystawę przywiezie śmieciarka „Miecia”, dzięki której widzowie poznają proces przetwarzania plastikowych butelek PET. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest zamontowana na górze pojazdu zjeżdżalnia oraz gry zręcznościowe, sprawdzające wiedzę na temat segregacji odpadów. Podczas warsztatów krawieckich (organizatorzy zapewniają materiały) będzie można nauczyć się szyć ekotorby i woreczki na warzywa. Dzieciom spodobają się ekologiczne animacje oraz warsztaty z drukiem 3D. W strefie dla najmłodszych nie zabraknie konkursów z nagrodami. Podczas całej imprezy dyżur będzie miał ekodoradca, który podpowie jak uzyskać dotacje np. na wymianę pieca.

Piknik odbędzie się 12 września w godz. 12-16 w Parku Sieleckim w Sosnowcu. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia