Śmiej się do utraty tchu na Andromedonie

czwartek 9 września 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • czwartek 9 września 2021 - niedziela 12 września 2021
Gdzie: Tychy
Wielkie święto teatrów niezależnych to propozycje dla dzieci i dorosłych. Na scenie m.in. „Don Kichot” - widowisko plenerowe ze szczudlarzami i gigantycznymi machinami, „Epidemia śmiechu” - Clowna Pinezki i „Baśń o piecuchu najwspanialszym na świecie”.

VII Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon to bogaty repertuar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Tym razem święto teatrów niezależnych potrwa 4 dni.

Śmiech, magia i teatr dla dzieci

Najmłodsi będą świetnie się bawić podczas spektaklu Teatru Barnaby „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce” (9 września, godz.12 i 17). Następnego dnia w świat przygód, smoków i magii zabierze je „Baśń o piecuchu najwspanialszym na świecie” (10 września, godz. 12 i 17). Sporą dawkę śmiechu dostarczy Clown Pinezka w „Epidemii Śmiechu” (11-12 września, godz. 15). Dziecięce spektakle będzie można zobaczyć w Gemini Parku, wstęp bezpłatny.

Fantastyczne widowisko

11 września (godz. 21) na Placu Baczyńskiego widzowie zobaczą „Don Kichota” Teatru Hom. Monumentalne widowisko plenerowe oparte na klasycznych technikach teatru ulicznego – szczudlarze, gigantyczne machiny, ogień i interakcja z widzem będzie jednocześnie koncertem. Oprawę muzyczną skomponował i wykona na żywo Michał Czachowski, jeden z najbardziej rozpoznawanych i utytułowanych gitarzystów flamenco w Polsce. W finale (12 września, godz. 20.30 Plac Baczyńskiego) widzowie zobaczą spektakl „Ślepcy” Teatru Kto. To swoista diagnoza mechanizmów rządzących współczesnym światem.

Program festiwalu

Festiwal to również instalacja artystyczna „Wykorzenianie” grupy SIS (Izabela Wądołowska, Agnieszka Kuśpiel, Aneta Mlaś) oraz koncert „Pójdę ja za Tobą” w wykonaniu duetu Oziu/Sosna. Dokładny program festiwalu znajdziecie na stronie Andromedon lub na stronie wydarzenia na Fb.

Andromedon odbędzie się w dniach 9-12 września w Tychach. Część spektakli jest bezpłatna, część biletowana.

Kategoria: Wydarzenia