U prababci w kuchni

poniedziałek 13 września 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 18 września 2021
Gdzie: Katowice
Makatka, kiedyś obowiązkowy element wyposażenia śląskiej kuchni. Dziś już zapomniana ozdoba. Stworzycie ją podczas warsztatów w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Śląskim. Bilety tylko 1 zł.

Tegoroczne hasło Europejskich Dni Dziedzictwa to „Smaki dziedzictwa”. Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza w podróż po motywach związanych z jedzeniem. W programie znalazły się m.in. warsztaty dla dzieci.

Stwórz własną makatkę

Podczas zajęć dzieci i ich rodzice dowiedzą się w jaki sposób prababcie ozdabiały kuchnie, najważniejsze pomieszczenie w śląskich domach. Uczestnicy skupią się na makatkach, które kiedyś były obowiązkowym elementem ich wyposażenia. Podczas zabawy plastycznej spróbują zaprojektować własne makatki, dobierając kolory w taki sposób jak robiono dawniej. Spróbują również wymyślić współczesne hasła.

Warsztaty odbędą się 18 września o godz. 11 w Muzeum Śląskim w Katowicach (ul. T. Dobrowolskiego 1). Bilety na zajęcia w cenie 1 zł można zakupić tutaj. Informację znajdziecie na stronie Muzeum Śląskiego. Dodatkowo z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, w dniach 18-19 września, bilet na wystawy stałe i czasowe jest w cenie 1 zł.

Kategoria: Wydarzenia