Przetestuj nową ścianę wspinaczkową

poniedziałek 13 września 2021
 • fot. mat. UM Bytom
  fot. mat. UM Bytom
 • fot. mat. UM Bytom
  fot. mat. UM Bytom
 • fot. mat. UM Bytom
  fot. mat. UM Bytom
 • fot. mat. UM Bytom
  fot. mat. UM Bytom
Kiedy: 
 • wtorek 14 września 2021 - środa 15 września 2021
Gdzie: Bytom
W najbliższych dniach będzie można korzystać bezpłatnie z obiektów w strefie zewnętrznej Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych. Znajdziecie tu: ścianę wspinaczkową, strefę parkouru, street workoutu, tor do biegów, siłownię, a także miejsce do jazdy na rolkach.

Dni Otwarte stref zewnętrznych Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Bytomiu potrwają do 15 września. Przypominamy, że obiekt powstał na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Rozbark”. Będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów wspinaczkowych w Europie. Więcej informacji o Centrum znajdziecie w naszym artykule

Otwarcie strefy zewnętrznej

13 września udostępniono miłośnikom sportu pierwsze obiekty zewnętrzne - ścianę wspinaczkową na budynku dawnej kotłowni kopalni „Rozbark”, strefy parkouru, street workoutu, tor do biegów terenowych, siłownię plenerową, a także strefę, w której będzie można pobiegać lub spróbować swoich sił w jeździe na rolkach. Inwestycja związana z budową zewnętrznej strefy aktywności fizycznej warta ponad 4 mln zł została dofinansowana ze środków budżetu Miasta Bytomia, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Unii Europejskiej.

Dalsze prace

Ukończono budowę budynku szkoleniowo-noclegowego z salą bankietową z zapleczem socjalnym oraz 16 pokojami 2-,3- i 4-osobowymi, a także salami konferencyjnymi. Trwają ostatnie prace w budynku dawnej kotłowni, gdzie powstają dwie kolejne zewnętrzne ścianki wspinaczkowe oraz boulderownia wewnątrz budynku. Powstała już boulderownia dla najmłodszych, gdzie będą mogli stawiać swoje pierwsze kroki we wspinaczce. Trwają prace nad rekreacyjną częścią do wspinania z liną. Z kolei na pierwszym piętrze powstaje strefa funclimb - dla najmłodszych adeptów wspinania oraz kolorowe, podświetlane atrakcyjne graficznie ściany. Natomiast dla fanów ostrego trenowania budowane są ściany systemowe - kilterboard i beastboard. Postęp prac można śledzić na profilu Centrum na Fb

14 i 15 września będzie można korzystać bezpłatnie z obiektów w strefie aktywności fizycznej w godzinach od 10-19. Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Bytomiu znajdziecie przy ul. Chorzowskiej. 

Kategoria: Wydarzenia