Wielka Gra Miejska

piątek 17 września 2021
  • fot. mat. UM Dąbrowa Górnicza
    fot. mat. UM Dąbrowa Górnicza
Kiedy: 
  • sobota 18 września 2021
Emocje, atrakcje i niespodzianki – tak zapowiada się 15. Festiwal Ludzi Aktywnych. Święto będzie miało formę gry miejskiej, pełnej zadań sprawnościowych, łamigłówek i wyzwań. W zabawie możecie wziąć udział z całą rodziną.

Tematem tegorocznej edycji Wielkiej Gry Miejskiej będzie ekologia, zdrowy tryb życia, piesze i rowerowe podróże po mieście oraz sport. W zabawie mogą wziąć udział 3-5 osobowe zespoły, które mogą się zarejestrować online.

Parada z wielkimi rowerami

Festiwal Ludzi Aktywnych rozpocznie parada organizacji pozarządowych i mieszkańców. Poprowadzą ją Miejska Orkiestra Dęta i wielkie futurystyczne rowery. Wszystkie wydarzenia połączy kolor zielony, który znajdziemy również w najnowszej kampanii informacyjnej Dąbrowy Górniczej - „Zielone światło dla dąbrowian”. W ramach, której mieszkańcy dowiedzą się o zmianach, mających wpływ na jakość podróżowania po mieście: rowerem, komunikacją publiczną i na piechotę.

Wielka Gra odbędzie się 18 września w godz. 12-15 w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub stronie Dąbrowy Górniczej. Impreza odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Kategoria: Wydarzenia