Postaw na nogi z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

piątek 17 września 2021
  • fot. archiwum zdjęć FB UM Tychy
    fot. archiwum zdjęć FB UM Tychy
Kiedy: 
  • sobota 18 września 2021
Gdzie: Tychy
Warsztaty, pokazy, rowerowe show, mobilna śmieciarka– te i wiele innych atrakcji znajdziecie w Parku Miejskim w Tychach. Chodu sportowego nauczy Was sam Mistrz Olimpijski - Dawid Tomala.

„Postaw na nogi!” to wydarzenie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. 18 września do Parku Miejskiego w Tychach można dotrzeć na nogach, przyjechać na rolkach, hulajnodze lub rowerze. Na miejscu czekać będzie wiele atrakcji.

Ekoparada i trening z Dawidem Tomalą

O godz. 15.30 rozpocznie się parada z udziałem animatorów, bębniarzy oraz mieszkańców, którzy na miejsce dotrą ekologicznymi środkami transportu (wszyscy uczestnicy otrzymają upominek). Dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas przygotowano trening nordic walking, biegi dla dzieci, warsztaty rolkowe, zabawy z Polonią Tychy. Gratką dla fanów sportu będzie spotkanie i trening z Mistrzem Olimpijskim – Dawidem Tomalą (godz. 15 – wywiad, godz. 16.15 – trening). To również okazja, aby zdobyć autograf najlepszego chodziarza świata.

Warsztaty i śmieciarka inna niż wszystkie

Dzieciom spodobają się warsztaty kulinarne, artystyczne, animacje. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursowych biegach. Dodatkowo będzie można skorzystać z miasteczka rowerowego, zobaczyć wystawę retro-rowerów czy też odwiedzić Mobilny Punkt Edukacji Ekologicznej – śmieciarkę z imPETem. W niezwykłej śmieciarce znajdą się: zjeżdżalnia, gry zręcznościowe i wystawa multimedialna. Na pikniku znajdą się stoiska tyskich organizacji pozarządowych, które zaprezentują swoją działalność.

Wydarzenie odbędzie się w Miejskim Parku Solidarności (plac pod „Żyrafą”) w godz. 14-19 w Tychach. Szczegółowy program znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia