Przenieś się do świata fantastyki

piątek 17 września 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 18 września 2021 - sobota 25 września 2021
Gdzie: Sosnowiec
Wydarzenie dla miłośników fantastyki i osób, które dopiero chcą wkroczyć w świat magii, niewyjaśnionych zjawisk i tajemnic. W programie: piknik z wikingami, spotkanie autorskie, konkurs literacki, seans filmowy, sesja gier RPG.

Fantastyka 2021 to trwający tydzień projekt Zagłębiowskiej Mediateki. Będzie można m.in. podejrzeć, jak żyli mieszkańcy północy w czasach wypraw wikingów, posłuchać co ma do powiedzenia Wojciech Orliński na temat życia i twórczości Stanisława Lema, obejrzeć wystawę „Ocean". Przewidziano coś dla miłośników gier planszowych, pokazową sesję gier RPG oraz konkurs literacki na „Fantastyczne opowiadanie”. Wisienką na torcie będzie specjalna sesja zdjęciowa z wykorzystaniem green screenu, za pomocą której wszyscy chętni będą mogli przenieść się w uwielbiane przez siebie światy wyrwane z kart fantastycznych opowieści polskich i zagranicznych twórców.

Pełen program projektu znajdziecie na stronie Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu (ul. Kościelna 11). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia