Odwiedź plenerowe Miasto Nauki
- sobota 9 października 2021 - piątek 15 października 2021
5. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice odbędzie się od 9 do 15 października. Publiczność festiwalowa będzie mogła uczestniczyć w wydarzeniu w plenerze - 10 października na bulwarach Rawy, w jej okolicach oraz na katowickim rynku. 9 października, również nad Rawą, odbędzie się uroczysta gala otwarcia.
Pokazy naukowe, warsztaty i zabawa
Plenerowe Miasto Nauki nad Rawą to 200 pokazów naukowych, 12 scen, 4 strefy specjalne, koncerty, warsztaty, wystawy, recital kabaretowy Artura Andrusa (godz. 20.45). Jedna ze stref specjalnych będzie poświęcona Stanisławowi Lemowi, w niej znajdzie się mobilne Planetarium Śląskie. W strefie rodzinnej pojawi się plac zabaw, piaskownica oraz wystawiane będą spektakle dla dzieci. Małym i dużym uczestnikom z pewnością spodobają się zabawki fizyczne m.in. łoże fakira oraz poduszkolot skonstruowany z odkurzacza (ul. Teatralna). W 5 namiotach przez cały dzień będą odbywać się ciekawe warsztaty. Tradycyjnie będzie można zobaczyć projekty uczestniczące w Przeglądzie Garażowych Wynalazców (garaże przy budynku Instytutu Chemii UŚ). Nie zabraknie strefy gastro.
Program dla uczniów, nauczycieli i dorosłych
W kolejnych dniach Festiwal (od 11 do 15 października w godz. 9.15-21) przeniesie się w przestrzeń internetową, a każdy dzień będzie poświęcony innemu obszarowi wiedzy: przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym oraz medycynie i zdrowiu. Program online znajdziecie tutaj. Uczestnictwo w wykładach jest nielimitowane, na warsztaty online obowiązuje rejestracja.
Bezpłatne wejściówki
Bezpłatna wejściówka (wydrukowana lub w telefonie) będzie niezbędna do wejścia na teren Miasta Nauki nad Rawą. Można ją pobrać ze strony www.slaskifestiwalnauki.pl, aż do 10 października włącznie. Wejściówkę trzeba będzie wymienić na opaskę w dowolnym punkcie informacyjnym. Opaska pozwoli na swobodne poruszanie się po terenie festiwalu.
Śląski Festiwal Nauki Katowice odbędzie się w plenerze 10 października w godz. 9.30-20 w przestrzeni od Rynku w Katowicach przez ulicę Teatralną, kampus Uniwersytetu Śląskiego, aż do granicy osiedla Gwiazdy przy ul. Dudy-Gracza. Informację znajdziecie również na stronie wydarzenia na Fb.
Zobacz także
Robotyka, majsterkowanie, programowanie, angielski, malarstwo, a może cyjanotypia? Rodzajów zajęć dodatkowych dla dzieci jest sporo. Warto zerknąć do naszego zestawienia najciekawszych, naszym zdaniem, warsztatów. Znajdziecie tu m.in. opisy zajęć, ceny i niezbędne linki.