Zadbaj o naturę

wtorek 21 września 2021
  • fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Miejskie w Tychach
    fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Miejskie w Tychach
Kiedy: 
  • sobota 2 października 2021
Gdzie: Tychy
Kolejna odsłona projektu „Lacus”. Tym razem możecie pomóc naturze w przygotowaniu się do zimy. Posprzątacie teren wokół Jeziora Paprocańskiego. Niecodzienna akcja to okazja do dobrej zabawy i zrobienia czegoś pożytecznego.

Projekt „Lacus” to autorska propozycja edukacyjna Pauliny Niemczyk, skupionej wokół Jeziora Paprocańskiego. Jego celem jest poszerzenie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat ekosystemu tego unikalnego obszaru. Działania kreatywne z pogranicza nauki i sztuki, przybliżające zagadnienia z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii, jak warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów będą realizowane do grudnia tego roku.

Sprzątanie świata

2 października w godz. 11-13 chętne osoby będą mogły pomóc posprzątać teren wokół Jeziora i posegregować odpady. „Dbam o Jezioro – akcja segregacja!” to okazja aby spędzić wspólnie czas i przy okazji zrobić coś pożytecznego. Miejsce zbiórki - przy przystani kajakowej. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 606 711 588 lub mail: p.niemczyk@muzeum.tychy.pl. Informację znajdziecie na stronie Muzeum Miejskiego w Tychach. 

Kategoria: Wydarzenia