Wielka wystawa Playmobil

wtorek 21 września 2021
Kiedy: 
  • poniedziałek 27 września 2021 - sobota 2 października 2021
Gdzie: Gliwice
Ogromny statek piracki, gigantyczny zamek, groźny smok i mnóstwo interaktywnych elementów Playmobil, do tego doświadczenia z suchym lodem, wybuch piany czy eksperymenty z ciśnieniem atmosferycznym – niebawem rusza niezwykła wystawa.

Wystawę będzie można oglądać od 27 września do 2 października w Europie Centralnej. Szykuje się fantastyczna zabawa w niepowtarzalnych światach Playmobil.

Strefa piratów, rycerzy i księżniczek

Na najmłodszych czekać będzie m.in. sięgający siedmiu metrów statek z bocianim gniazdem oraz kajutą kapitana wyposażoną w mapy i skarby. Gigantyczny zamek pełen rycerzy i księżniczek pozwoli dzieciom przenieść się do średniowiecznego świata, w którym znajdą się też więzienne dyby czy groźny smok.

City life w rozmiarze XXL

Kolejna strefa zainteresuje z pewnością wszystkich miłośników miejskiego życia. Na ekspozycji City Life będzie można zobaczyć wielki wóz strażacki, gabloty z elementami przedstawiającymi szkołę czy codzienną pracę pomocy drogowej. Na każdym kroku dzieci będą też mogły podziwiać zapierające dech w piersiach figury zabawek w rozmiarze XXL.

Kreatywność 10

Wystawa Playmobil to także miejsce kreatywnych zajęć. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji interaktywną tablicę do rysowania, stoisko z quizem wiedzy i wiele interaktywnych zabawek oraz ścianek foto. W minikinie wyświetlony zostanie serial Playmobil, nie zabraknie stolików z zestawami, przy których będą mogły do woli układać swoje wymarzone budowle.

Eksperymenty fizyczno-chemiczne

Dodatkowo ostatnie 2 dni trwania wystawy (1–2 października) w godz. 11-19 w Laboratorium Czarnoksiężnika będą odbywać się pokazy fizyczno-chemiczne w 45-minutowych blokach (start o każdej pełnej godzinie). Podczas zajęć zaprezentowane zostaną m.in. doświadczenia z suchym lodem, wybuch piany czy eksperymenty z ciśnieniem atmosferycznym.

Wystawę Playmobil będzie można oglądać od 27 września do 2 października w godz. 10-21 w Europie Centralnej (ul. Pszczyńska 315) w Gliwicach. Wstęp bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia