Mała Filharmonia – spotkania z muzyką dla dzieci

poniedziałek 24 stycznia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 30 stycznia 2022
Gdzie: Katowice
Podczas warsztatów dzieci poznają instrumenty, historię kompozytorów i wysłuchają minikoncertu. Do świata dźwięków najmłodszych wprowadzą muzycy Filharmonii Śląskiej. Rodzice w tym czasie mogą spędzić czas w restauracji na Niedzielnych Obiadaniach.

Warsztaty dla dzieci Mała Filharmonia to cykl spotkań z muzyką na Śląskiej Scenie Kameralnej. Podczas 45 minutowych zajęć najmłodsi będą mieli okazję zapoznać się z instrumentami, historią kompozytorów i wysłuchać minikoncertu. Warsztaty prowadzone są przez profesjonalnych muzyków z Filharmonii Śląskiej. Skierowane są do dzieci w wieku od 3 lat. 

Niedzielne Obiadania i zabawa

Po warsztatach dwugodzinną zabawę i opiekę dla dzieci zapewnią animatorki. Będą to zabawy ruchowe, dostosowane do wieku, zwierzątka tworzone z baloników, gry planszowe i zabawy plastyczne. Kiedy najmłodsi będą świetnie się bawić, rodzice mogą spędzić czas w restauracji na Niedzielnych Obiadaniach czyli połączeniu śniadania z obiadem, gdzie przy dźwiękach jazzującej trąbki Piotra Krakowskiego, szef kuchni przygotuje pyszne potrawy oraz wyśmienite desery.

Zajęcia w ramach Małej Filharmonii odbywają się co dwa tygodnie o godz. 12.30. Najbliższe spotkanie „Piosenka jest dobra na wszystko” - 30 stycznia. Bilety w cenie 25 zł dla dziecka (rodzice wchodzą bezpłatnie) można zakupić na stronie Śląskiej Sceny Kameralnej lub w foyer przed wydarzeniem. Cena biletu zawiera warsztaty plus 2 godziny zabaw z udziałem animatorek. Informację znajdziecie na Fb Śląskiej Sceny Kameralnej fundacji Leszka Mikosa. 

Śląska Scena Kameralna mieści się przy ul. Bytkowskiej 1a w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia