Jesienna przejażdżka wąskotorówką

czwartek 30 września 2021
  • fot. mat. SGKW Bytom
    fot. mat. SGKW Bytom
Kiedy: 
  • niedziela 3 października 2021
  • niedziela 10 października 2021
Gdzie: Bytom
Jest okazja aby jeszcze w tym sezonie przejechać się najstarszą nieprzerwanie czynną koleją wąskotorową na świecie. Dodatkowo będziecie mogli wypróbować drezynę ręczną lub nauczyć się jazdy lokomotywą.

Przejażdżka wąskotorówką to jedna z ciekawszych atrakcji Górnego Ślaska. Podróż z pewnością spodoba się małym miłośnikom kolejek. Na powitanie jesieni wąskotorówka będzie kursować pomiędzy Bytomiem Wąskotorowym a Suchą Górą. Przygotowano również dodatkowe atrakcje. Stację Bytom Karb Wąskotorowy będzie można zwiedzić z przewodnikiem (w godz. 11.15 – 15.15). Chętni będą mogli spróbować swoich sił na drezynie ręcznej lub nauczyć się jazdy lokomotywą. Udostępnione zostaną: budynek nastawni, izba tradycji oraz wagon salonowy z 1912 roku.

„Powitanie jesieni” ze Stowarzyszeniem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych odbędzie się 3 i 10 października. Rozkład jazdy znajdziecie na Fb SGKW. Bilety (tam i powrót) do kupienia w pociągu, w cenie 12 zł – normalny, 6 zł – ulgowy, bezpłatnie – dzieci do lat 4.

Przystanek początkowy Bytom Wąskotorowy znajduje się przy Dworcu Głównym PKP (wejście od strony ul. Zabrzańskiej) w Bytomiu.

Kategoria: Wydarzenia