Tajemnicze życie drzew

poniedziałek 4 października 2021
Kiedy: 
  • niedziela 10 października 2021
Gdzie: Mikołów
Warsztaty edukacyjne, przyrodnicze, kreatywne, gra terenowa, kiermasz rękodzieła, spacer edukacyjny – m.in. takie atrakcje znajdziecie podczas Dnia Drzewa w Śląskim Ogrodzie Botanicznym.

Drzewo to symbol mądrości, siły i wieczności, ale ile wiemy tak naprawdę o płucach ziemi? O drzewach będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. W programie warsztaty, zajęcia edukacyjne Polskiej Szkoły Dendrologii i Arborystyki, kiermasz rękodzieła i maszketów, spacer edukacyjny „Tajemnicze życie drzew – opowieść o drzewach” (godz.14.30). Ponadto będzie można zobaczyć dwie wystawy plenerowe: „A Ty, co robisz, żeby ratować naszą planetę?” - zdjęcia legendy polskiej fotografii Jacka Poremby oraz „Dzieci z Hamamatsu” - ilustracje do książki Ka Mochi.

Dzień drzewa odbędzie się 10 października w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Wszystkie atrakcje są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów. Dokładny program wydarzenia znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia