Poznaj tajniki pracy naukowców

poniedziałek 4 października 2021
  • fot. archiwum zdjęć FB Noc Naukowców Politechniki Śląskiej
    fot. archiwum zdjęć FB Noc Naukowców Politechniki Śląskiej
  • fot. archiwum zdjęć FB Noc Naukowców Politechniki Śląskiej
    fot. archiwum zdjęć FB Noc Naukowców Politechniki Śląskiej
Kiedy: 
  • sobota 9 października 2021
Taka noc zdarza się tylko raz w roku! Pokazy i eksperymenty, warsztaty, gry oraz konkursy dla małych i dużych – tak zapowiada się Noc Naukowców Politechniki Śląskiej. Czeka Was niesamowita przygoda.

To już 16. edycja Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. Tym razem odbędzie się ona nieco w innej formie – hybrydowej. Wydarzenia na żywo, na kanale YouTube, w wirtualnych pokojach naukowców na platformie Zoom. Dostępnych będzie ponad 180 pokazów. Każdy uczestnik (od 1 października) będzie mógł skomponować własną Noc, a jest w czym wybierać. Warsztatowe propozycje to m.in. budowa ekochatki, ceramika, test na astronautę czy też wirtualne spawanie. Ponadto uczestnicy odbędą lot na profesjonalnym symulatorze Cessna 172RG, zobaczą z jakich elementów składa się gra wideo, dowiedzą się czy powietrze może przewodzić prąd. Te i wiele innych propozycji znajdziecie na stronie Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej

Noc Naukowców startuje 9 października o godz. 15. Wydarzenia stacjonarne odbędą się w trzech miastach: Gliwicach, Zabrzu i Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia