Lekcja ornitologiczna dla dzieci

wtorek 19 października 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 23 października 2021
Gdzie: Tychy
To kolejna odsłona projektu „Lacus”. Podczas zajęć najmłodsi dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o jesiennej migracji ptaków. Będzie też o karmnikach i dokarmianiu skrzydlatych przyjaciół. Dzieci zobaczą również, jak to jest być młodym bocianem.

Lekcja ornitologiczna dla dzieci to kolejna odsłona projektu „Lacus” – autorskiej propozycji edukacyjnej Pauliny Niemczyk, skupionej wokół Jeziora Paprocańskiego. Podczas zajęć najmłodsi dowiedzą się o jesiennej migracji ptaków i o tym, jak można im pomóc przetrwać zimę. Będzie też o karmnikach i o dokarmianiu ptaków w okresie jesienno–zimowym. Ale to nie wszystko, dzieci wcielą się w młode bociany przygotowujące się do odlotu. Zajęcia poprowadzi Dariusz Czernek - projektant, fotograf, ornitolog, animator przyrodniczy, pomysłodawca projektu Zielone SOS.

Zajęcia odbędą się 23 października w godz. 11-13 w Muzeum Miejskim w Tychach (Stary Magistrat, pl. Wolności 1). Obowiązują zapisy pod numerem tel. 606 711 588 lub mailowo: p.niemczyk@muzeum.tychy.pl. Wstęp wolny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia