Szkoła bez ocen, dzwonków i zadań domowych

wtorek 19 października 2021
  • fot. mat. EduHub
    fot. mat. EduHub
  • fot. mat. EduHub
    fot. mat. EduHub
Kiedy: 
  • środa 27 października 2021
Gdzie: Katowice
Czy to możliwe? Tak - w Szkole Podstawowej EduHub znajdziecie nieszablonowe propozycje dla dzieci, inspirowane trendami edukacji alternatywnej. „Każdy uczeń ma potencjał, by zmienić świat” - to jedno z założeń szkoły.

Nie oszukujmy się, tradycyjny system edukacji nie zaspakaja potrzeb ucznia, skupia się przede wszystkim na rozwoju akademickim, a nauka często przestaje sprawiać dzieciom radość. Naprzeciw tym problemom wychodzi szkoła EduHub tworząc przyjazną przestrzeń dla rozwoju ucznia, pomagając w odkrywaniu i wspieraniu jego pasji, a także przygotowując do kolejnego etapu edukacji. Szkoła tworzy środowisko, w którym uczeń może się rozwijać w swoim własnym tempie i w wybrany przez siebie sposób.

Dowiedz się więcej

Jak działa szkoła? Dlaczego nie ma ocen, dzwonków, zadań domowych i podręczników? Dowiecie się tego 27 października, podczas spotkania, które poprzedzi rekrutację uczniów. W trakcie spotkania założyciele placówki opowiedzą o tym, dlaczego tak istotny jest rozwój społeczno-emocjonalny (i jak się to wyraża w szkole na co dzień), czym jest edukacja spersonalizowana i jak założenia szkoły przekładają się na codzienność uczniów.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 27 października o godz. 17 w Szkole Podstawowej EduHub w Katowicach, przy ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 96. Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Rok szkolny na pełnych obrotach. Pojawiły się pierwsze kartkówki, sprawdziany i oczywiście – oceny. Jak zacząć ten semestr z lepszymi nawykami? Co można zmienić, aby ułatwić naukę i zmobilizować dziecko do samodzielnej pracy? Przedstawiamy kilka wskazówek, które można wprowadzić u siebie w domu.

Jak wspierać dziecko w nauce? 7 kroków do sukcesu