Weź na spacer psa ze schroniska

środa 20 października 2021
Kiedy: 
  • niedziela 24 października 2021
Gdzie: Katowice
Wasze dziecko kocha zwierzęta? Lubi spędzać aktywnie czas? Już w najbliższy weekend możecie pomóc zwierzakom ze schroniska w Katowicach. Wystarczy „dać pieskom pobiegać, a kotkom pomruczeć”. Sprawdźcie szczegóły akcji.

Zabierając psa ze schroniska na spacer lub dotrzymując towarzystwa kotom możemy w prosty sposób im pomóc. Zwierzęta zażyją trochę ruchu, uczą się chodzić na smyczy i mają zapewniony kontakt z człowiekiem. To już kolejna akcja katowickiego schroniska „Daj pieskom pobiegać i kotkom pomruczeć”.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty i wypełniony formularz. Jeżeli jest taka możliwość zabierzcie ze sobą smycz, schronisko ma pewną pulę, ale ilość może okazać się niewystarczająca. Pieski wychodzące z boksu są często rozemocjonowane i mogą po nas skakać, dlatego warto mieć na sobie ubrania, które mogą się pobrudzić. Mile widziane są smakołyki dla czworonogów. Na spacery z psami w tym roku nie ma zapisów. Osoby, które preferują kocich kompanów mogą dotrzymać im towarzystwa. Na odwiedziny u kotków trzeba się zapisać pod numerem tel. 573472258. Podczas akcji na miejscu będą obecni wolontariusze, którzy z chęcią pomogą i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Pomoc bezdomnym zwierzętom

Jak podkreślają organizatorzy „każda osoba biorąca udział w akcji musi brać pod uwagę, że bierze pod swoją opiekę psa po przejściach. Taki pies może różnie reagować na różne sytuacje, które go spotykają. Z naszej strony zrobimy wszystko, żeby do niczego złego nie doszło, jednak każdy musi wziąć pod uwagę to, że to tylko psy, w dodatku często z przykrą przeszłością”. Przy okazji akcji można wspomóc schronisko w zbiórce karmy, środków czystości, misek, legowisk, koców, ręczników, transporterów itp.

Akcja „Daj pieskom pobiegać i kotkom pomruczeć” odbędzie się 24 października w godz. 10-14 w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach (ul. Milowicka 1b). Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia