Komiksowe warsztaty plastyczne

piątek 22 października 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • środa 27 października 2021
Gdzie: Katowice
Jak stworzyć ciekawą historię w komiksie? O tym dzieci przekonają się podczas warsztatów z Pawłem Kicmanem – scenarzystą komiksowym, publicystą. Nie zabraknie świata magów, nawiedzonej szkoły i mnóstwo rysowania.

To już ostatnie jesienne warsztaty dla dzieci ŚLAczeK Śląskiej Akademii Komiksu. Tym razem uczestnicy wyruszą w świat pełen magii, smoków, przygód w nawiedzonej szkole. Zajęcia poprowadzi Paweł Kicman – autor takich komiksów, jak „Eustachy” czy „Wąsy”, pomysłodawca i redaktor antologii „Ostatnie drzewo”. Dzieci dowiedzą się jak tworzyć (lub nie) fantastyczne i realistyczne światy w komiksie i osadzać w nich interesujące historie. Warsztaty będą obejmowały krótkie wprowadzenie teoretyczne i mnóstwo rysowania. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 10-14 lat.

Warsztaty odbędą się 27 października o godz. 18 w Bibliotece Śląskiej, Strefa Otwarta w Katowicach (plac Rady Europy 1). Obowiązują zapisy, na maila: iki@bs.katowice.pl. Informację znajdziecie na stronie Biblioteki Śląskiej lub stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia