Zamotane warsztaty z lalkami

wtorek 2 listopada 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 13 listopada 2021
  • sobota 20 listopada 2021
Żadanica, Ziarnuszka i Bogacz – to lalki dobrych życzeń. Wykonacie je tradycyjną słowiańską metodą motania. Zajęcia to świetna opcja spędzenia wspólnie czasu dla mam i córek.

„Motanki” to kolejna odsłona Babiego Lata. Zajęcia z tradycją słowiańską motania lalek przeznaczone są dla dziewczyn (od 12. roku życia) i kobiet. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Czapi Trzepizur - aktorka, wokalistka, fotograf i twórca rzeczy z serca.

Lalki dobrych życzeń

Na warsztatach powstaną lalki dobrych życzeń ze skrawków materiałów, bez użycia ostrych przedmiotów „by nie ukłuć losu”. Uczestniczki poznają również znaczenia, intencje i podstawy tworzenia Motanek. Pierwsze zajęcia (13 listopada) dedykowane będą Żadnicy – lalce, której powierza się marzenie lub zadanie. Na kolejnym spotkaniu (20 listopada) powstaną dwie lalki – Ziarnuszka i Bogacz. To lalki doli, obfitości, dobrobytu i dobrostanu. Obie wypełnione ziarnem robiło się tuż po żniwach, jesienią. „Jeśli macie tkaniny, skrawki ubrań, czy chustkę, z którą wiąże się wspomnienie, dobra myśl, lub osoba która Was kocha - warto wykorzystać ją do tworzenia lalek”- podkreślają organizatorzy.

Zajęcia odbędą się 13 i 20 listopada w godz. 15-18 w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej (ul. Sienkiewicza 6a). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: tel. 504820333 lub mail: dopaminalaab@gmail.com. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia